Spravodlivosť je slepá. Vy tiež pani ministerka Žitňanská?

Autor: Erika Jankajová | 28.6.2016 o 7:00 | (upravené 28.6.2016 o 8:42) Karma článku: 14,57 | Prečítané:  8265x

Počúvajúc vaše nemnohé vyjadrenia ku kauze „Baštrnák“ sa sama seba pýtam, či rozumiem správne slovu SPRAVODLIVOSŤ. 

Doteraz som si myslela, že spravodlivosť je princíp, na základe ktorého určujeme, či došlo k porušeniu práva alebo nie. Vnímala som spravodlivosť ako hodnotu, ktorá je dôležitá pre spokojné nažívanie ľudí v spoločnosti. Dokonca, že spravodlivosť je viac ako právo. Myslela som si, že úlohou ministra spravodlivosti je spravodlivosť hájiť.

Avšak po vašich nedávnych vyjadreniach sa mi vyjasnilo. Spravodlivosť nie je potrebné vôbec riešiť. Podstatná je „dôvera v štátne inštitúcie“. Nie je dôležité, či došlo k porušeniu práva, a už vôbec nie, či sa činí spravodlivosti za dosť. Podľa vašich vyjadrení je dôležité presvedčiť nielen koalíciu, ale aj verejnosť, že tomu tak je.

Ak sa verejnosť presvedčí, že k porušeniu práva nedošlo, tak potom nedošlo. 

Tu mi však napadá taká nezbedná otázka: Ak verejnosť bude určovať, čo je spravodlivé a čo nie, načo máme vás, ministerku spravodlivosti?

Rozumejte mi správne, neočakávam od vás, že vy budete určovať, čo spravodlivé je alebo nie, alebo či došlo k porušeniu práva či nie. Na to máme súdy.

Očakávam však od vás, áno od vás, pani ministerka spravodlivosti, že svojou prácou, svojím charakterom sa pričiníte k tomu, aby sme žili v spoločnosti, kde slepá spravodlivosť nehľadí na postavenie, známosti, či na peniaze, nerozlišuje medzi ministrom, či človekom z ulice, ale je rovnaká voči každému. Očakávam od vás, že práve váš hlas bude POČUŤ, ak ide o spravodlivosť.

Zatiaľ mám pocit, že spravodlivosť na Slovensku vôbec nie je slepá. Dobre ona vidí, na koho si môže trúfnuť a na koho nie. Vy však, pani ministerka, sa mi slepá zdáte. Slepá, nemá a stratená.

Erika Jankajová

Dať najavo, či sa vám blog PÁČI môžete i na: vybrali.sme.sk ĎAKUJEM :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?